O nás

 

Kdo jsme?

Jsme mladá česká firma, která se odmítá smířit s nabídkou dětského oblečení na českém trhu. Do výrobků vkládáme dlouholeté zkušenosti z textilního průmyslu, které spolu s kvalitním provedením, poctivou prací a moderními materiály dělají z našeho dětského oblečení odolné a padnoucí kousky, které si vaše ratolesti bez pochyb zamilují. Chceme oslovit především rodiče dětí poptávající zejména kvalitu a funkčnost, což považujeme u dětského oblečení za ty nejpodstatnější faktory.

Rozhodli jsme se u nás, v České republice, začít vyrábět propracované, a především vysoce kvalitní dětské oblečení ze softshellu. Zakládáme si na preciznosti odvedené práce a spokojenosti nejen rodičů, ale hlavně dětí, které naše oblečení provází při jejich každodenních zážitcích a dobrodružstvích. I ti nejmenší si tak můžou bezstarostně užívat svých radovánek, aniž by se rodiče museli strachovat při sebemenší nepřízni počasí.

 

RIC_1626

 

A jak to vlastně celé začalo?

Mé jméno je Hana Hrbáčová a můj příběh spojený s textilem začal už roku 1992, kdy jsem nastoupila na Textilní průmyslovou školu v Jihlavě. Po studiích jsem dále pokračovala v tomto odvětví, kde jsem sbírala cenné zkušenosti, které jsou mi užitečnými dodnes. Pohybovala jsem se v módním průmyslu zaměřeném především na německý trh. Následně mě uchvátilo outdoorové oblečení, a tak jsem začala pracovat pro české firmy věnující se outdoorovému vybavení. Ve stopě oděvního průmyslu jsem se držela přes 10 let.

Další velká životní kapitola mi začala s narozením mého druhého syna Matýska, tehdy jsem si začala skutečně uvědomovat, že nejsem spokojená s výběrem dětského oblečení, který je k dispozici. Nehodlala jsem se poddat všudypřítomným „fast fashion“ značkám, a to spolu s nabádáním ze strany mého okolí a ostatních maminek vedlo ke zrodu nápadu, že bych mohla pomoci v hledání kvalitního dětského oblečení i ostatním rodičům.

 

IMG_20200924_055637

 

A tak vznikla Su-rikata. Dodnes se snažím držet se původních úmyslů a zásad, návrhy a střihy si dělám přímo já sama a oblečení pak šijí maminky švadleny z Vysočiny v malovýrobě. Základními stavebními kameny jsou pro nás padnoucí střih a kvalitní zpracování i materiál.

 

RIC_3568

 

 

Naší vizí je:

"Poskytovat precizně provedené výrobky z kvalitních materiálů,

se kterými budou spokojeny jak děti, které je budou nosit, tak i jejich rodiče."